Kolos HI

Zdvižno-posuvný HST portál – Exkluzívny belgický profil

Komfortné vysokoizolačné zdvižno-posuvné dvere HST.

Kolos HI je moderný zdvižno-posuvný systém tvorený dvomi uzatvorenými hliníkovými profilmi, ktoré sú spojené so širokými deliacimi pásmi z ABS materiálu s integrovanou vložkou, ktorá rozdeľuje chladný vzduch od teplého (prerušenie tepelného mostu). Posuvné dvere Kolos HI v kombinácii s izolačným trojsklom, dosahujú veľmi nízke hodnoty súčiniteľov prestupu tepla. Samozrejme aj pri väčších rozmeroch splňujú prísne požiadavky na tepelnú ochranu budov.

Šírka 13 metrov, výška 3500mm a váha krídla až 600kg.

Posuvné dvere Kolos HI môžu byť konštruované do šírky 13 metrov a výšky 3500mm. Posuvné krídla a používané kovania sú navrhované do váhy 600kg. Aj pri extrémne ťažkých posuvných krídlach zostáva ovládanie ľahké a plynulé. Vďaka mnoho systémovým doplnkom a variantám rámov sa dajú zapustiť do podlahy (vzniká bezbariérový prechod). Systém Kolos HI je vytvorený ako jedno, dvoj alebo trojkolajnicový systém. Patrí medzi najmodernejšie posuvné systémy na trhu.

Ozajstná hodnota.

Naše produkty vyrábame zo srdca. Sústreďujeme sa na najmenšie detaily, aby sme Vám dodávali iba tie najkvalitnejšie výrobky. Zaručujeme dlhodobú spokojnosť a uspokojenie každonenným pohľadom.

Technické parametre posuvných dverí Kolos HI

Tepelno izolačné vlastnosti – EN 10077 – Uf > 2,06 W/m?K
Dvojkrídlový HST portál 4000x2900mm Ud > 1,08 W/m?K
Stavebná hĺbka – rám 159mm, krídlo 72mm – Zasklenie 9-57mm
Priedušnosť – EN 12207 – Trieda 4
Vodotesnosť – EN 12208 – E750A
Odolnosť proti vetru – EN 12211 – C4
Prevádzková sila – EN 13115, EN 12046-1 – Trieda 1
Zaťaženie 80kg – EN 13115 – Trieda 4
Odolnosť proti vlámaniu – NEN 5096/A1, ENV 1627 – Trieda 2

Technický rez profilu Kolos HI

Zdvižno-posuvné dvere sú ideálnym riešením umožňujúcim oddelenie izieb alebo zimných záhrad od vonkajšieho prostredia. Poskytujú pohodlný prístup na terasu alebo otvorený priestor v záhrade. Umožňujú veľmi dobrý kontakt s prostredím a v otvorenej polohe nezaberajú miesto v miestnosti, čo dodatočne zvyšuje komfort používania. Systém Kolos HI patrí medzi produkty s najlepšími parametrami a spĺňa všetky požiadavky tejto skupiny výrobkov. Konštrukcia profilov umožnuje výrobu exkluzívnych krídiel veľkých rozmerov vyplnených dvoj alebo troj sklom. Vďaka použitým materiálom a technickým riešeniam umožňujú dosiahnuť vysoký stupeň tepelnej a akustickej izolácie. Vďaka svojim vlastnostiam je tento systém ideálny pre rodinné domy, tak aj pre komfortné apartmány alebo hotely.

Scroll Up